Favicon یا بندانگشتی

شاید بار ها در وبسایت ها و وبلاگ های مختلف دیده اید هنگامی که در مرور گر خود به این صفحات مراجعه می کنید در کنار آدرس این وبلاگ ها و یا سایت ها تصویر کوچکی (بند انگشتی - favicon) وجود دارد که گاها لوگوی سایت است ...

  Favicon  امکان بسیار جذابی و تاثیر گذاری است که اکثر وبلاگ نویسان فارسی زبان از آن بی بهره مانده اند .

از  فواید این امکان ، به یاد ماندن وبلاگ شما زیبایی بیشتر و امکان مهمتری که به لینک آیکون معروف است (هنگامی که کسی لینک شما را بر روی دسکتاپ و یا بوکمارک لیست اضافه میکند وبلاگ شما با این آیکون نمایش داده می شود ) می توان اشاره کرد.

در اینجا به معرفی چند سایت و ابزار در این باره می پردازیم .

برای ایجاد بند انگشتی شما باید عکس مورد نظر رو در سایز 16 * 16 (یا 32*32) پیکسل ایجاد کرده و آنرا ذخیره  و آنرا آپلود کنید .

سپس با قرار دادن کد زیر

<link rel=”shortcut icon” type=”image/x-icon” href=” آدرس فایل آپلود شده”> 

 

و در صورتی که از انیمیشن استفاده می کنید :

<link rel="icon" type="image/gif" href="آدرس فایل  آپلود شده " >

 

در قسمتHEAD  قالب خود (بین تگ های <head> و </head>) شما صاحب بند انگشتی یا همان  faveicon  می شوید.

 

اما برای راحت تر شدن کار شما اینجا به معرفی یک وبسایت می پردازیم

سایت favicon  به کاربر ابزار ساخت آسان بند انگشتی به صور ت عکس و یا انیمیشن متحرک را داده و  شما را به آسانی صاحب  بند  انگشتی دلخواهتان می کند. شما می توانید از امکانات این سایت به راحتی استفاده کنید.

یکی دیگر از سایت هایی که این ابزار را اختیار کاربر قرار می دهد سایت html-kit است که عکس را از شما گرفته  و بند انگشتی را به شما نمایش داده و در صورت رضایت می توانی فایل را دانلود کنید . فایل زیپ دانلود شده شامل عکس بند انگشتی ، آموزش استفاده از آن و عکس بند انگشتی به صورت متحرک می باشد .

امیدوارم از این ابزار استفاده لازم را ببرید .

 

 

 

/ 1 نظر / 18 بازدید
Amir Malekzadeh

Thank you [لبخند]